Nevetrajte príliš dlho, ale radšej 2-krát denne krátko a dôkladne cca 5 minút. Pritom uzavrite termostatické ventily. Tak Vám unikne len vydýchaný vzduch a nie teplo, ktoré je naakumulované v stenách a nábytku. Netesnosti na oknách a dverách sú neprípustné pre úsporné kúrenie.
Odvzdušnenie radiátorov
Pravidelne kontrolujte stav tesnení a v prípade potreby ich vymeňte. Radiátory odvzdušnite ak sú nepretržite studené alebo z nich počuť prúdenie vzduchu. Vykonajte to jednoduchým uvoľnením odvzdušňovacieho ventilu a vzduch vypúšťajte pokiaľ nezačne vytekať vykurovacia voda. Pokiaľ na radiátore nemáte osadený odvzdušňovací ventil požiadajte o pomoc váš správcu.
Neprikrývajte radiátory
Dávajte pozor na to, aby Vaše radiátory a termostatické ventily neboli prikryté oblečením, za nábytkom alebo závesmi a nepoužívajte ich ako sušiak na prádlo. Aby prístroj meral správne nesmie byť aspoň 30 cm pred ním zvislá pevná prekážka. V prípade prekrytia prístroja prechádza prístroj do jednosmímačového režimu, kde je aktívny iba snímač teploty radiátora a teplota miestnosti je stále konštantná (20°C). To spôsobí navýšenie odmeranej spotreby. Taktiež je potrebné zachovať prietok vzduchu okolo termostatickej hlavice pre jej správnu funkčnosť.
Korekcie polôh miestností
Miestnosti s rôznou polohou v dome majú rôzne tepelné straty. Miestnosti na okrajoch domov napríklad pod strechou, nad nevykurovanými pivnicami, severnej strane domu a pod.) sú ochladzované viac ako miestnosti a byty uprostred. Stredné byty sú v prípade vypnutia radiátorov resp. zníženia teploty na termostatickej hlavici vykurované od susedov. Na to, aby neboli okrajové byty znevýhodnené oproti stredným je potrebné používať koeficienty zohľadňujúce polohy bytu. Použite týchto koeficientov nariaďuje vyhláška ÚRSO č. 630 / 2005. Cena tepla predstavuje významnú časť poplatkov za energie v každej domácnosti. Znižovať spotrebu je však možné iba s prehľadom o spotrebe